«Роклайт» – це легкі гідрофобізовані, негорючі теплозвукоізоляційні плити з мінеральної вати на основі гірських порід базальтової групи.

«Роклайт» рекомендований для застосування в якості ізоляції в горизонтальних, похилих і вертикальних конструкціях, таких як: мансарди, каркасні стіни, тришарові стіни, стіни з обробкою сайдингом (шарувата кладка), підлоги та перекриття, перегородки.

Вогнестійкість

Плити «Роклайт» є негорючим матеріалом. Температура застосування від мінус 60 до + 200 ° С. Температура плавлення волокон більше 1000 ° С.
ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ:

Скатна покрівля


Конструктивно покриття скатних дахів складається з системи крокв, встановлених з кроком 600-1000 мм. Простір між кроквами заповнюється теплоізоляційним матеріалом (утеплювачем). Як утеплювального матеріалу рекомендується використовувати плити з мінеральної вати «Роклайт».

Теплоізоляційні плити можуть укладатися в один або декілька шарів, причому загальна товщина шару утеплювача залежить від коефіцієнта теплопровідності матеріалу.

З внутрішньої (нижньої) сторони утеплювача монтується пароізоляція для скатних покрівель і стін. Далі проводять обробку гіпсокартонними листами, вагонкою і т. п.

Із зовнішнього боку передбачається шар гідро-вітроізоляції, який кріпиться до ребер крокв без повітряного зазору з утеплювачем. Між утеплювачем і покрівельним покриттям влаштовують вентильований повітряний прошарок, яка досягається зазором між поверхнею супердифузійної мембрани і покрівлею.

При недостатній висоті перетину крокв до них можна прикріпити горизонтально розташовані дерев’яні бруски. У цьому випадку один шар утеплювача розташовується між кроквами, а інший – між горизонтальними брусками.

Каркасні стіни (Конструкція з зовнішнім каркасним утеплювачем)

Каркасна конструкція являє собою каркас із стійок з кроком 600 (500) мм, заповнений усередині плитами «Роклайт». З внутрішньою «теплої» сторони утеплювача встановлюють пароізоляційну плівку для захисту теплоізоляційного матеріалу від зволоження парами внутрішнього повітря. Для захисту стіни від продування із зовнішнього боку утеплювача бажано передбачити вітрозахисний шар.

Матеріалами для внутрішньої обшивки можуть служити гіпсокартонні листи, панелі і т.п. Зовнішня сторона може бути обшита вагонкою, штукатуркою, декоративними плитками та іншими матеріалами зовнішньої облицювання.

При зведенні стін висотою більше 3-х метрів необхідно влаштовувати перемички.

Можливий варіант утеплення стін зсередини, але у такого способу є недоліки. Існує правило свідчить, що паропроникність шарів в багатошаровій конструкції повинна зростати зсередини назовні. У даному випадку необхідний пароізоляційний шар із внутрішньої сторони теплоізоляції, тому що створюються умови для утворення конденсату в товщі конструкції на кордоні утеплювача і стіни. Крім цього, несуча стіна при такому способі утеплення не буде виведена із зони впливу на неї зміни температур. Таким чином, втрачається величезна перевага утепленої стіни – висока довговічність.

Міжкімнатні перегородки

Перегородки в приміщенні служать для поділу та ізоляції функціонально різних зон. Як каркас використовують металевий профіль або дерев’яні бруски, встановлені вертикально з кроком 600 мм. Після цього каркас обшивається оздоблювальним шаром з одного боку, потім встановлюється мінераловатна плита «Роклайт» і обшивається інша сторона перегородки.

Примітка: при висоті перегородки більше 3 м рекомендується встановлювати додаткові розвантажувальні майданчики.

Розміри: Довжина – 1000 мм; Ширина – 500 мм; Товщина – 50,100 мм

Фізико-механічні властивості:
Щільність, 30 кг/м3
Стисливість, не більше 30 %
Теплопровідність при 25 ° С,  не більше 0,042 Вт / (м. ° C)
Водопоглинання за обсягом,% не більше 1,5
Горючість, ступінь НГ
Вміст органічних речовин,% не більше 2,5
Паропроникність, не менше 0,3, мг / (Па)

Характеристика:

  • Висока енергозберігаюча здатність;
  • Стійкістю до дії високих температур;
  • Стабільністю об’єму і форми;
  • Низьким водопоглинанням;
  • Високої звуковбирною здатністю;
  • Стійкістю до дії мікроорганізмів і гризунів;
  • Нейтральністю при контакті з бетоном та металевими матеріалами;
  • Простотою монтажу, легкістю нарізки та обробки – легко розрізають ножем або пилкою.