gazoblok-stounlajt

Використання такого будівельного матеріалу як газоблоки, набуває в останні роки все більшої популярності. Матеріал володіє як сильними, так і слабкими сторонами. Використовувати газобетонні блоки при будівництві вашої оселі чи ні – рішення ваше, ми ж прикладемо всіх зусиль, щоб допомогти вам зробити свій вибір. Допоможемо збагнути, які ж переваги та недоліки містить цей будівельний матеріал.
Для початку, давайте ознайомимося, з чого виготовляють газоблоки. Газоблоки – пористий матеріал, що дедалі частіше використовується в будівництві. До його складу входить цемент, пісок, вапно, алюмінієва пудра та вода. Пористий матеріал робить наявність дрібних бульбашок, які утворюються внаслідок взаємодії алюмінію та вапна. За типом розрізняють блоки автоклавні та неавтоклавні. Автоклавні є дорожчими, але разом з тим більш якісними та міцними (для їх виготовлення використовують дуже високу температуру).
Найосновнішими плюсами газоблоків є:
1) мала вага газоблоків
2) швидкість укладання
3) висока вогнестійкість
4) морозостійкість
5) високі теплоізоляційні характеристики
6) простота в обробці (легко ріжеться на будь-які форми звичайними інструментами)
7) теплоізоляція – енергозбереження
8) хороша шумоізоляція
9) екологічність
10) чудова паропроникність
11) стійкість до бактерій, грибків та плісняви
12) низька вартість
13) довговічність в експлуатації
Розглянемо деякі з них більш детально.
Теплоізоляційні властивості. Газоблоки відмінно утримують тепло, взимку можна обійтися без витрат на додаткове утеплення. А в жарку літню спеку будинок з газобетону не перегрівається.
Мала вага газових блоків сприяє тому, що тиск стін на фундамент зменшується в 3 рази в порівнянні з використанням інших будівельних матеріалів (наприклад, такими як цегла).

Така велика кількість переваг наштовхує на думку, що газоблоки є ідеальним матеріалом для будівництва. Та це хибне враження, адже їм притаманні і деякі мінуси. Розглянемо і їх.
В першу чергу слід згадати про те, що газоблоки вважають крихким матеріалом. Вони (з найбільшою ймовірністю) розколються або отримають тріщину при падінні чи ударі. При транспорті газобетонних блоків слід використовувати європіддон і бути обережними при вантажно-розвантажувальних роботах – не кидати їх.
Також,незважаючи на вищезгадану швидкість при укладці газоблоків, довіряти це завдання слід лише кваліфікованим майстрам. Технологія укладання блоків потребує певних професійних навичок.
Не варто зберігати газобетонні блоки під відкритим небом. Спитаєте чому? А тому,що газоблоки – дуже водопроникний матеріал, поглинають вологу навіть з атмосферного повітря. В таких незадовільних для себе умовах вони стають важчими, тому страждають їх теплоізоляційні властивості і міцність. Для зменшення гігроскопічності газобетонні блоки покривають спеціальною глибокопроникаючою ґрунтовкою.
Отже, висновок можна зробити такий. Якщо купляти газоблоки в провірених виробників, довіряти установку кваліфікованим та добросовісним будівельникам, то можна уникнути певних недоліків газоблоків і звести з їх допомогою надійні стіни в вашому домі.